Fantastyczny występ w Łasinie.

To była wspaniała sobota dla zawodników i sympatyków Startu Toruń. Efektowana gra, mnóstwo bramek, wysokie zwycięstwo i trzy punkty do tabeli A klasy- to wszystko miało miejsce w Łasinie, gdzie mierzyliśmy się z tamtejszym Piastem.

Jak to zwykle bywa, tak i tym razem nie mogliśmy skorzystać ze wszystkich zawodników, ale skład który wystawił trener Zawadzki i tak prezentował się całkiem nieźle. Wyjściowa jedenastka to: Nowicki- Berent B., Delimata, Chwojnicki, Kraśniewski- Oniszczuk, Piątek, Kiełbasiewicz, Drewka, Łagodziński- Ferdynus. Samo spotkanie od początku toczyło się głównie na połowie gospodarzy, gdyż my zgodnie z zaleceniami trenera wyszliśmy do przeciwnika bardzo wysoko. Już w pierwszej części meczu powinniśmy prowadzić kilkoma bramkami, jednak w wielu sytuacjach zabrakło zimnej krwi naszym ofensywnym zawodnikom. Jedynego gola w tej połowie zdobył Kuba Ferdynus, który wpakował piłkę z metra do pustej bramki po podaniu Radka Łagodzińskiego.

Plan na drugą połowę był taki sam, jednak tuż po przerwie to Piast nas nieco zaskoczył i zaatakował odważniej, przenosząc ciężar gry bliżej bramki strzeżonej przez Janka Nowickiego. Przełom w meczu nastąpił pomiędzy 59 a 65 minutą meczu, gdy w krótkim czasie padło aż 5 bramek, z czego 4 dla KP Start Toruń. Najpierw Kiełbasiewicz pokonał bramkarza gospodarzy po dośrodkowaniu Łagodzińskiego. Chwilę później bramkę kontaktową zdobył Piast, ale już po kilkudziesięciu sekundach Kiełbasiewicz dołożył drugiego gola dobijając strzał Łagodzińskiego. Następne dwa trafienia to zasługa Drewki i Ferdynusa. Najpierw kapitan torunian uderzył z prawej nogi nie dając szans bramkarzowi, a następnie obsłużył podaniem Kubę Ferdynusa, który strzelił piątego gola dla Startu. 6 bramka to również zasługa Kuby, który hattricka skompletował w 75 minucie po kolejnej asyście Łagodzińskiego. Musimy także dodać, że w trakcie drugiej części gry na boisku pojawili się: Jurgielski, Skowron, Blednicki oraz Zieliński i ten ostatni w końcówce meczu zdobył swoją debiutancką bramkę w pomarańczowych barwach.

Piast Łasin 1:7 Start Toruń - Klik

Zwycięstwo bardzo cieszy, jednak my już skupiamy się na kolejnym wyzwaniu, jakim będzie mecz ze Stalą Grudziądz. Na ten pojedynek zapraszamy już w najbliższą sobotę o godzinie 17.30 na boisko przy Szosie Chełmińskiej. Wpadnijcie, bo naprawdę warto.

aut.: Kapitan Planeta