Wiosenne przełamanie w meczu ze Stalą!

W meczu XVIII kolejki toruńskiej A-klasy Start mierzył się z wiceliderem tabeli - Stalą Grudziądz. Po ciekawym meczu Torunianie pokonali gości z Grudziądza 2:0. Gole zdobywali Piotr Kiełbasiewicz (karny po faulu na Michale Jabłońskim) oraz Artur Rawski (do zdobycia tej bramki bardziej niż formalny asystent Kiełbasiewicz przyczynił się obrońca Stali, który swoją interwencją uniemożliwił bramkarzowi obronę strzału Artura.

Do meczu przystępowaliśmy bez trójki dotychczas podstawowych graczy: Przybycienia, Zielińskiego i Blednickiego. Zmiennicy jednak poziomu na pewno nie zaniżyli. Jarka na bramce świetnie zastąpił numer jeden z rundy jesiennej - Piotr Dembiński i tutaj Trener Kowalski będzie miał na prawdę spory ból głowy na kogo postawić za kilka dni. Zielińkiego na lewej stronie pomocy skutecznie zastąpił Michał Jabłoński. Może jego gra nie porwała tłumu kibiców, ale była skuteczna - po faulu na nim i rzucie karnym, Kiełbasiewicz wyprowadził Start na prowadzenie. A zamiast Blednickiego cofniętym pomocnikiem był wspominany już kapitan, który niczym marnotrawny syn wraca (w dobrym stylu) po raz kolejny po karze za kartki. Warto dodać, że świetny mecz zagrała nie tylko formacja ofensywna z Bartkiem Drewką i Arturem na czele, która robiła spore zamieszanie zwłaszcza w drugiej połowie, ale także defensywa. Kierowana przez wspomnianego już Dembińskiego uzupełniona grającymi bardzo dobre partie Tomaszem Berentem i Krzyśkiem Skotarkiem, nie dawała Stalowcom nadziei na zdobycie choćby jednego gola.

Całej drużynie za ten mecz należą się słowa uznania. Ekipa udowodniła, że gdy w głowach wszystko jest odpowiednio poukładane, nogi są w stanie powalczyć o 3 punkty z każdym rywalem. Oby w najbliższą sobotę również nie było żadnych fałszywych nut w grze naszej klubowej orkiestry a w ów czas uważam, że zwycięstwo jest wysoce prawdopodobne.

Na mecz z Unislavią Unisław - drużyną zajmującą dwie pozycje w tabeli lepsze miejsce - zapraszamy w sobotę, 25 kwietnia o godzinie 18:00 na Stadion MOSiR (Szosa Chełmińska 75 - obecnie ze względu na roboty drogowe wjazd od stadionu miejskiego od ul Bema!!! )

GALERIA Z MECZU ZE STALĄ

Powiązana galeria: