DERBY!!!

Tego meczu zapowiadać nie trzeba. W zasadzie na tym skończyć moglibyśmy ten wpis, ponieważ mecz derbowy to widowisko, na które nikogo zapraszać nie trzeba. Jednak z czystej przyzwoitości (i po prośbach Prezesa) co nieco napiszemy, a i może niezdecydowanych do uczestnictwa w Wielkich Derbach Torunia przekonamy.
Ale po kolei. W zeszłym tygodniu osłabiony Start mierzył się w wyjazdowym spotkaniu z liderującym zespołem Orła Głogowo. Mimo wcześniej awizowanej absencji Łukasza Lisewskiego wystąpił on, po namowach Trenera,
w tamtym spotkaniu. Uraz okazał się jednak zbyt poważny by w pełni uczestniczyć  w meczu, zatem "Lisu" ledwo dotrwał do gwizdka kończącego pierwszą połowę. Pomimo absencji drużyna „Pomarańczowych” zdołała wywalczyć bardzo ważny punkt. Obu drużynom gry nie ułatwiały także ciężkie warunki boiskowe, jednak jak mawia stara piłkarska prawda były one takie same dla obu walczących ekip.

Wielkie Derby Torunia to jedyne piłkarskie Derby w Toruniu w seniorskiej piłce. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że możemy brać w nich udział. Mamy jednak nadzieję, że to już ostatni sezon i kolejne derby odbędziemy już na wyższych poziomach rozgrywkowych. Dodatkowego smaczku tegorocznym Derbom dodaje fakt, iż w barwach Opatrunków grają obecnie Darek Kujawa i Kuba Adanowicz, którzy do tej pory reprezentowali Start. Zeszły sezon to dwa bardzo dobre mecze w wykonaniu naszego zespołu zakończone kolejno wynikami 10-2 i 6-1. Te wyniki, w połączeniu z meczami z zeszłego sezonu (9-1 i 3-3) stawiają nas w roli zdecydowanego faworyta sobotniego meczu. Jednak piłka nożna to taki sport, w którym 22 zawodników biega po boisku a na końcu i tak wygrywają Niemcy w którym nie można lekceważyć żadnego rywala. My jednak jesteśmy pełni nadziei i w sobotnie popołudnie postaramy się udowodnić wszystkim na trybunach, że Toruń dalej jest „Pomarańczowy”. Innej opcji nie ma!

I tym optymistycznym akcentem zakończymy tę zapowiedź. Takiego wydarzenia jak mecz derbowy
z Opatrunkami Toruń długo zapowiadać nie trzeba.

Start Dynamik : Opatrunki Toruń,
sobota 21 października, godz. 17:00, boisko MOSiR Przy Skarpie 4