Idzie nowe.

W najbliższą sobotę zainaugurujemy nie tylko rozgrywki nowego sezonu toruńskiej B-klasy. Zainaugurujemy także nowy rozdział w 10-letniej historii Klubu. Od kilku tygodni w piłkarskim światku funkcjonujemy jako Start Dynamik Toruń. Doświadczona B-klasowa ekipa połączyła swoje siły z jedna z najlepszych drużyn w piłce 6-osobowej w Polsce. Oczekiwania po tej fuzji są ogromne, ale w każdym treningu i meczu kontrolnym drużyna pokazuje, że ma potencjał, by na poważnie włączyć się do walki o upragniony od dawna awans do piłkarskiego raju. Właśnie ten „piłkarski raj” powtarzany jak mantra w zeszłym sezonie tym razem naprawdę może być nasz. Przed nami jednak długa i niełatwa droga do celu.

Po fuzji z Dynamikiem Toruń nasza kadra stanowczo się wzmocniła i rozrosła. W tym sezonie trener ponownie będzie miał duży ból głowy jeśli chodzi o meczową osiemnastkę, jednak tym razem będzie to problem kogo z tylu świetnych graczy zostawić na trybunach, podczas gdy inni będą walczyć o ligowe punkty. Wszyscy z pewnością mamy w głowach jeden jasny i wspólny cel i każdy w trakcie sezonu dołoży do niego swoja cegiełkę – czy to w meczach czy w zajęciach treningowych.

Sezon rozpoczniemy – mając małe deja vu – meczem z Legią II Chełmża. Złośliwi powiedzą, że w zeszłym sezonie rywal wycofał się z rozgrywek jeszcze przed ich rozpoczęciem, jednak my liczymy, że tym razem obie ekipy będą miały szansę zmierzyć się ze sobą na boisku, a zwycięsko z tej potyczki wyjdzie zespół „Pomarańczowych”. O worek bramek i czyste konto walczyć będą posłani w bój zawodnicy przy – mamy nadzieję – gorącym dopingu pełnych trybun.

Kolejny mecz – kolejne pytania. Kolejny sezon – nowe nadzieje. Wierzymy jednak, że już w sobotę rozpoczniemy marsz po zwycięstwo w każdym kolejnym meczu i pokażemy, że siłami Startu i Dynamika zwojować możemy piłkarski świat w naszym regionie. Cel na ten sezon jest jeden – wygrać naszą małą Ligę Mistrzów i rozwijać w dziesięciolecie Klubu nowy projekt zarówno piłkarsko jak i organizacyjnie. Pierwszy krok już w sobotę o godzinie 17.00 na boisku Przy Skarpie.

My będziemy, a Wy?

aut.: Błachu