Jestem pewny utrzymania! - rozmowa z Piotrem Kiełbasiewiczem

Start rozpoczyna rundę wiosenną. O walce, najgroźniejszych rywalach i wzmocnieniach przed rundą opowiedział Piotr Kiełbasiewicz - kapitan drużyny.

Jaka atmosfera panuje w szatni?
Nastroje są całkiem niezłe. Ostatnie zwycięstwa w sparingach napawają optymizmem. Czekamy na sezon pełni woli walki.

Prezes powiedział, że w każdym meczu będziecie walczyć o 3 punkty. To stawia was w roli faworyta w pierwszym spotkaniu?
Będziemy walczyć. Nie czujemy się faworytami pierwszego spotkania. Żałuję, że nie mogę w nim zagrać, bo pauzuję za kartki, ale drużyna z pewnością da z siebie wszystko.

Cel w tym sezonie - utrzymanie. Jak ciężko będzie to osiągnąć?
Jestem przekonany, że się utrzymamy w lidze. Mamy mocniejszy skład, świetną atmosferę i myślę, że zdobędziemy więcej punktów niż w rundzie jesiennej.

Jak oceniasz aktualny skład drużyny?
Mamy kilku nowych piłkarzy, doszło paru młodzieżowców, którzy są ważnym ogniwem drużyny. Jestem zadowolony.

A jak ocenisz intensywność przygotowania do sezonu? Treningi były ciężkie?
Tak, ale tylko na początku roku, w styczniu i lutym. Teraz są trochę delikatniejsze, żeby w sezon wejść świeżym i wypoczętym.

Jak ocenisz grę Startu w sparingach?
Prezentowaliśmy się lepiej niż jesienią. Wygraliśmy z liderem A-klasy włocławskiej. Nieźle zaprezentowaliśmy się z Flisakiem Złotoria, drużyną dużo mocniejszą od nas. Dużym sukcesem było prowadzenie do przerwy. Ostatnie dwie wygrane z liderami B-klasy pomagają z optymizmem wejść w sezon.

Kto będzie najgroźniejszym rywalem w walce o utrzymanie?
Moim zdaniem będziemy walczyć z Węgrowianką Węgrowo, Cyklonem Kończewice czy Pomowcem Kijewo.